Zabawki do piaskownicy

zabawki do piaskownicy

Piaskownica jest wspaniałym miejscem dla dzieci. Dla rodzica sprawa jest trochę gorsza, bo po zabawie wszystko do prania, dużo sprzątania i kąpiel w wannie. Jednak czego się nie robi dla dzieci. Spójrzmy zatem na zabawki do piaskownicy które warto wybrać do zabawy w piasku.

 1. Zestaw do piaskownicy

  Do piaskownicy każdemu dziecko przyda się zestaw do piaskownicy, czyli:
  – wiaderko,
  – łopatka,
  – grabki,
  Jest mnóstwo różnych zestawów na rynku. Można zaleźć zestaw z ulubionym bohaterem dziecka i z różną ilością sprzętu wymienionego wcześniej. Przy zakupie warto spojrzeć czy materiał z jakiego wykonany jest zestaw jest trwały i nie pęknie w tydzień intensywnego użytkowania.

 2. Mini pojazd do piaskownicy

  Mini pojazd do piaskownicy, czyli koparka, ładowarka czy wywrotka. Na pewno urozmaici zabawę. Można je podzielić ze względu na materiał z którego są wykonane na:
  – plastikowe,
  – drewniane,
  – stalowe.
  Przy zakupie zwróć uwagę czy zabawka niema ostrych krawędzi oraz drzazg. Polecam wersję plastikową, bo w przypadku gdyby dziecko rzuciło zabawką w drugie dziecko to niebezpieczeństwo dla zdrowia będzie małe z powodu lekkości pojazdu.

 3. Duży pojazd do piaskownicy

  Duży pojazd do piaskownicy czyli koparka, ładowarka czy wywrotka do której dziecko może wsiąść i wykonywać „wielkie” budowy. Można je podzielić ze względu na materiał z którego są wykonane na:
  – plastikowe,
  – drewniane,
  – stalowe.
  Przy zakupie zwróć uwagę czy zabawka niema ostrych krawędzi oraz drzazg. Mogą być też wersje mocowane do podłoża np koparki. Niektóre pojazdy mogą posiadać możliwość ruchu używając nóg, pedałów lub napędu elektrycznego.

 4. Konewka

  Konewka z pewnością pomoże w zabawę w ogród w piaskownicy. Zazwyczaj będzie plastikowa, ale możesz też dostać wersję drewnianą. Przy zakupie zwróć uwagę czy zabawka niema ostrych krawędzi oraz drzazg. Sprawdź czy po nalaniu wody nigdzie nie cieknie oraz czy strumień wody ładnie wylewa się z konewki, a nie po niej ścieka.

 5. Foremki

  Foremki w kształcie muszelek, zwierzątek czy pojazdów. Świetny dodatek do budowy zamków z piasku. Często są plastikowe plastikowe, ale rzadko możesz też dostać wersję drewnianą. Przy zakupie zwróć uwagę czy zabawka niema ostrych krawędzi oraz drzazg. Foremki to ekstra zabawki do piaskownicy.

 6. Sitka

  Sitka do przesiewania piasku. Zabawa w szukanie złota stoi teraz otworem. Zazwyczaj będzie plastikowa, ale możesz też dostać wersję drewnianą albo stalową. Przy zakupie zwróć uwagę czy zabawka niema ostrych krawędzi oraz drzazg. Przetestuj też czy sitko ma oczka odpowiedniej grubości, bo w przypadku za małych sitko będzie się często zatykać.

 7. Młynek do piasku

  Zabawka jest połączeniem sitka i toru dla piasku. Zazwyczaj będzie plastikowy, ale możesz też dostać wersję drewnianą albo stalową. Przy zakupie zwróć uwagę czy zabawka niema ostrych krawędzi oraz drzazg. Przetestuj też czy sitko ma oczka odpowiedniej grubości, bo w przypadku za małych sitko będzie się często zatykać. Kolejną rzeczą jaka warto sprawdzić jest odpowiednia podstawa zabawki. Jeżeli podstawka będzie za mała to zabawka często będzie się przewracać.

 8. Zjeżdżalnia

  Do piaskownicy można dołożyć zjeżdżalnię. Dziecko na pewno to doceni. Przy zakupie zwróć uwagę czy nie ma nigdzie żadnych pęknięć, ostrych krawędzi i ocen ogólną wytrzymałość materiału przy intensywnym użytkowaniu. Chcesz przecież, aby dziecko długo korzystało ze zjeżdżalni. Zjeżdżalnie to świetnie zabawki dla dzieci do ogrodu.

 9. Taczka

  Wózek czy taczka na pewno się przydadzą jeżeli wiaderko jest za małe. Taczka powinna być jak najlżejsza, aby dziecku nie stała się krzywda gdyby się przewróciło z taczką. Przy zakupie zwróć uwagę czy zabawka niema ostrych krawędzi. Sprawdź też czy kółko jest odpowiedniej wielkości, czy jest porządnie wykonane i przymocowane do taczki.

 10. Betoniarka do piasku

  Zabawka potrzebna gdy jeśli trzeba wykonać „prawdziwą” zaprawę murarską do budowy zamku z piasku. Betoniarka powinna być jak najlżejsza, aby dziecku nie stała się krzywda gdyby się przewróciło z taczką. Przy zakupie zwróć uwagę czy zabawka niema ostrych krawędzi. Sprawdź też czy kółka są odpowiedniej wielkości, czy są porządnie wykonane i przymocowane do betoniarki.

Staram się w miarę możliwości jasno przekazywać moje pomysły na fajną zabawkę dla dziecka, ale zdaję sobie sprawę, ze do ideału mi dużo brakuje. Dlatego jeśli coś jest niejasne — po prostu zadaj mi pytanie w komentarzu. Postaram się na bieżąco odpowiadać. Jeśli uważasz, że ten wpis jest ciekawy, podziel się nim, korzystając z odpowiedniego przycisku na dole strony! Dziękuję.

Ps. Jeżeli spodobał Ci się mój wpis „Zabawki do piaskownicy” to możesz sprawdzić moje wpisy o innych zabawkach w zależności od:
ceny
miejsca
płci
wieku

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *