Zabawki dla dziewczynek

zabawki dla dziewczynek

Dziewczynki mają swoje ulubione zabawki, którymi interesują się od najmłodszych lat. Wybór zabawek dla dziewczynek wynika często z powodu biologicznych i innych ról społecznych narzucanych przez społeczeństwo. Przyjrzyjmy się zatem 10 zabawkom dla dziewcząt:

 1. Lalka

  Lalka jest zazwyczaj pierwszą zabawką dla dziewczynek. Wynika to często z instynktów i ról społecznych, ze dziewczynki chcą wchodzić w rolę mam i pań domu. Jest wiele rodzajów lalek w zależności od wieku i upodobań dziewczynek. Lalki wyglądające jak niemowlak. Często z dodatkowym sprzętem typu butelka smoczek, ubranka. Oczywiście z możliwością zakupu dodatkowych akcesoriów czy ubranek. Dalej są lalki dla starszych dziewczynek typu Barbie, z rodzina (Ken – mąż i dzieci) oraz możliwość zakupu dodatkowych rzeczy na kolejny prezent typu domek, samochód czy ubrania. Z pewnością te zabawki dla dziewczynek będą dobrym wyborem na prezenty.

 2. Zestawy do lalek

  Zestawy do lalek typu wózek, domek czy ubrania są często dodatkowym płatnym elementem do lalek.Te elementy możemy dokupić dziecku w ramach prezentu. W zależności od popularności lalek tych zestawów może być więcej lub mniej. Największą popularnością cieszy się prawdopodobnie lalka Barbie, która posiada wszystkie możliwe dodatki np rodzina (Ken – mąż, dziec itd.), dom, samochody, nawet hidżab w wersji muzułmańskiej.

 3. Mini kuchnia

  Mini kuchnia składająca z mebla w kształcie kuchenki, zmywarki, mikrofali, piekarnika itd. Dodatkowo zawierają sztućce i przyrządy do kuchni typu garnki, wałek, łycha, noże itd. Dodatkowo sztuczne owoce i warzywa do krojenia. Jest to super zestaw do tworzenia własnych dań i kompozycji. Dziecko zacznie naśladować swoją mamę z kuchni.

 4. Zestaw do ogrodu

  Każda dziewczynka poza kuchnią zainteresuje się swoim ogrodem. Dlatego zestaw do ogrodu typu: grabki, łopatka, wiaderko itd. pozwolą z pomocą rodzica przygotować ziemię do zasadzenia kwiatków czy mini pomidorków. Następnie za pomocą konewki można podlewać swój mini ogródek. Z kolei używając rękawiczek plenić chwasty. Możesz też zakupić większy zestaw typu mini domek, huśtawkę lub namiot który będzie stał w ogrodzie. Dziecko na pewno to doceni.

 5. Kotek zabawka

  Koty są chyba ulubionymi zwierzakami dziewczynek. Dlatego jeśli uważasz, ze dziecko jest za małe (lub z innego powodu nie chcesz kotka w domu) aby opiekować się kotkiem, to zabawka w kształcie kotka będzie dobrą alternatywą. Możesz wybierać najprostszego pluszaka lub kotka-robota wydającego dźwięki i poruszającego się na komendy głosowe. Przy wyborze kieruj się wiekiem dziecka – pluszak się lepiej sprawdzi w młodszym wieku, w starszym odpowiedniejszy będzie kotek-robot.

 6. Zestaw do stworzenia biżuterii

  Dziewczynki lubią stroić się i zakład ozdoby. Dlatego zestaw do stworzenia biżuterii będzie lepszą zabawką niż puzzle, bo efekt pracy można zabrać i pochwalić się nim wśród koleżanek. Ten zestaw będzie dobrym wstępem do nauki szycia dla dziewczynek.

 7. Mini agd

  Mini agd typu pralka, blender, podkaszarka czy maszyna jako uzupełnienie do mini kuchni lub zestawów do ogrodu czy robienia biżuterii. Jeżeli stwierdzisz, ze dziecku spodobała się któraś z wymienionych wcześniej na liście zabawek dla dziewczynek to możesz dokupić jej mini agd w ramach prezentu lub nagrody.

 8. Przybory do malowania

  Dziewczynki są często wrażliwsze na sztukę, dlatego wszelkie przybory do malowania i tworzenia typu kredki, farby, plastelina, mazaki itd. będą wspaniałym prezentem dla artystycznej duszy dziecka. Przy zakupie warto wybrać grubsze kredki typu jumbo, żeby były trójkątne lub stożkowe. Oba parametry powodują, że kredki lepiej leżą w ręce dziecka. Przy farbach i mazakach ważną rzeczą powinno być sprawdzenie czy są łatwo zmywalne, aby po pomyśle dziecka malowania na ścianie czy ubraniach nie było większych strat jak umycie ściany czy wypranie ubrań.

 9. Zestaw lakierów do malowania paznokci

  Jeżeli wybierasz się np na wesele z dzieckiem to zestaw do malowania paznokci będzie świetną rzeczą dla dziewczynek. Te lakiery pozwolą dziewczynce poczuć się tak piękną jak jej mama. Przy zakupie nie warto oszczędzać, bo tanie lakiery są zazwyczaj bardzo kiepskie oraz mogą być toksyczne.

 10. Klocki z tematyką dla dziewczynek

  Zestawy z serii Lego, Playmobil czy polski Wader w zależności od upodobania posiadają duży wybór zestawów dla dziewczynek. Interesujące zestawy dla dziewczynek to np zestaw typu dom, lecznica dla zwierząt, restauracja, księżniczka itd. Klocki wspomagają u dziecka rozwój inteligencji przestrzennej przydatnej przy nauce matematyki i rozwiązywania testów logicznych.

Staram się w miarę możliwości jasno przekazywać moje pomysły na fajny prezent. Jeśli coś jest niejasne — po prostu zadaj pytanie w komentarzu. Postaram się na bieżąco odpowiadać. Jeśli uważasz, że ten wpis jest ciekawy, podziel się nim, korzystając z odpowiedniego przycisku na dole strony! Dziękuję.

Ps. Jeżeli spodobał Ci się mój wpis „Zabawki dla dziewczynek” to możesz sprawdzić moje wpisy o innych zabawkach w zależności od:
ceny
miejsca
płci
wieku

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *