Zabawki dla dzieci w samochodzie i samolocie

zabawki dla dzieci w samochodzie i samolocie

Dziecku w czasie podróży trudno wytrzymać w jednym miejscu . Po prostu dziecko jest stworzone do ruchu i nie może wysiedzieć. W przypadku dłuższej podróży zacznie marudzić i wiercić się. Cóż jeśli jedziesz własnym samochodem to pół biedy, ale jeśli jesteś w samolocie to dziecko może przeszkadzać innym pasażerom. Dlatego wybierając zabawki dla dzieci w samochodzie i samolocie kierowałam się tym, aby dziecku ułatwić podróż.

 1. Tablet

  Dzieci szybko opanowują nową technologię. Tablety nie mają dla nich tajemnic. Tak jakby rodziły się już z mini procesorkami w głowie.
  Obecnie tablety to nie tylko bajki z internetu, ale również różne apki do nauki i zabawy dla dziecka. Kupując tablet postaraj się aby było w nim zabezpieczenie rodzicielskie przy korzystaniu z internetu. Dzięki temu dziecko będzie nie wchodziło na niewłaściwe strony.

 2. Przytulanka

  Na pewno dziecko ma już swojego ulubionego bohatera jakiejś bajki. Dobrym pomysłem może być zakup przytulanki tego bohatera, który może zostać jego nieodłącznym przyjacielem. Może to być miś Uszatek, Bing lub świnka Peppa. Przy zakupie zwróć uwagę czy zabawka ma mocne szwy, czy są jakieś ostre elementy, czy materiał jest miły w dotyku oraz czy łatwo będzie tą przytulankę wyprać. Taka przytulanka może pomóc rodzicom w rozmowie z dzieckiem. Jeżeli dziecko nie ma ochoty jeść możesz zapytać jego przyjaciela dlaczego „Maciuś” jest zły, albo co innego chce jeść. Przytulanka może też posłużyć jako wzór pasażera grzecznie przypinającego się pasem pasem czy słuchającego zaleceń załogi samolotu. Z powodu tych właściwości maskotki to świetne zabawki dla dzieci w samochodzie i samolocie.

 3. Pacynki

  Jeżeli Twoje dziecko lubi bawić się w zabawy mówione to zabawa w teatr dzięki pacynkom będzie jak znalazł. Bywa też, że pacynka lepiej zachęci niejadka do jedzenia niż rodzic. Wystarczy spytać się pacynkę, dlaczego Zosia nie chce jeść i zaprezentować dlaczego pacynce bardzo smakuje obiad. Pacynka może też karmić dziecko lub prosić dziecko by zjadło za jej zdrowie. w podobny sposób można rozwiązać dużo innych problemów jeżeli dziecko nie ma ochoty z nami się komunikować. Natomiast pacynka jest „neutralna” w sporze i może pomóc nam osiągnąć jakiś konsensus. W podróży natomiast zabawa co widzi pacynka za oknem, albo jak grzecznie siedzi w foteliku bardzo ułatwi nam podróż.

 4. Samolot

  Jeśli lecisz samolotem to niech dziecko poczuje się jego pilotem. Możecie bawić jak dziecko przemawia do pasażerów życząc im miłej podróży i zalecając posłuchania prezentacji załogi odnośnie jak zachować się podczas niebezpieczeństwa w czasie podróży. Dziecko będąc „kapitanem” samolotu i rozumiejąc odpowiedzialność za pasażerów i załogę będzie pilnej słuchać się zaleceń załogi.

 5. Znikopis ze szkicownikiem

  Jeżeli dziecko już nie wkłada wszystkiego do buzi i wie do czego służy kredka to dobrym pomysłem będzie znikopis. Jest to fajna i ekologiczna zabawka, bo po narysowaniu można nacisnąć odpowiedni przycisk i wszystko zniknie. Nie trzeba mieć przy sobie stosów papieru przy dłuższym rysowaniu dziecka. Także znikopis jest przymocowany do szkicownika. Więc gdy dziecko upuści go z ręki to nie spadnie na podłogę i nie trzeba będzie przeszkadzać w podróży innym pasażerom. Można się bawić z dzieckiem w „dyktanda” mówiąc mu w którym kierunku ma rysować kreski. Z czasem kreski zamienią się w okręgi, a potem w uśmiechnięte buzie.

 6. Książeczka

  Książeczki edukacyjne można podzielić na:
  – do kąpieli (wodoodporne, mogą wydawać dźwięki i zawierają wierszyk lub krótką historyjkę),
  – posiadające otwory i sznurki np do nauki wiązania buta, lub zawierające zagadkę do rozwiązania,
  – z wierszykami,
  – z bajeczkami.
  W podróż najlepiej zabrać jedną czy dwie ulubione książeczki dziecka. Dobrze żeby były to dłuższe książeczki, aby minęło jak najwięcej czasu podróży podczas czytania dziecku książeczki. Jeżeli książeczka zawiera dodatkowe elementy to powinny być one przymocowane do książki, aby w momencie upadku książki nie przeszkadzać innym pasażerom podróży.

 7. Serpentyna

  Dobra zabawka dla mniejszych dzieci. Przymocuj ją nad fotelikiem samochodowym dziecka lub nad fotel przed sobą w samolocie i baw się z dzieckiem tak aby odwrócić jego uwagę od podróży. Do serpentyny przyczepione są gryzaczki, pluszaki grzechotki i inne rzeczy. Przy zakupie zwróć uwagę czy serpentyna ma dobre połączenie z zabawkami, aby podczas podróży nie zdarzyło się, że jakaś część spadnie na podłodze, a Ty musiałabyś przeszkadzać innym pasażerom w podróży.

 8. Układanki magnetyczne

  Z powodu magnesów jest dużo mniejsza szansa że upadną na podłogę. Dzięki temu nie będziesz przeszkadzać innym pasażerom w podróży. Dzięki tym puzzlom dzieci ćwiczą swoje zdolności motoryczne. stymulują również mózg przez rozwiązywanie ciekawych zagadek.

 9. Kierownica

  Dziecko może poczuć się jakby ono prowadziło samochód czy samolot (cóż z tego, ze samolot nie ma kierownicy jak ma się wyobraźnię). Na pewno „prowadzać” pojazd dziecko może łatwiej zrozumieć, że kierowca lub pilot potrzebuje spokoju i nie będzie łobuzować w pojeździe. Kupując taką kierownicę zwróć uwagę na poziom hałasu jaki wydaje i czy istnieje możliwość przyciszenia dźwięku kierownicy lub nawet wyłączenia go.

 10. Labirynt sensoryczny

  Labirynt sensoryczny – daj dziecku poprowadzić kulkę do celu, a będzie zadowolone.

Staram się w miarę możliwości jasno przekazywać moje pomysły na fajną zabawkę dla dziecka, ale zdaję sobie sprawę, ze do ideału mi dużo brakuje. Dlatego jeśli coś jest niejasne — po prostu zadaj mi pytanie w komentarzu. Postaram się na bieżąco odpowiadać. Jeśli uważasz, że ten wpis jest ciekawy, podziel się nim, korzystając z odpowiedniego przycisku na dole strony! Dziękuję.

Ps. Jeżeli spodobał Ci się mój wpis „Zabawki dla dzieci w samochodzie i samolocie” to możesz sprawdzić moje wpisy o innych zabawkach w zależności od:
ceny
miejsca
płci
wieku

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *