Zabawki dla dzieci do wody

zabawki dla dzieci do wody

Jeżeli Twoje dziecko lubi pluskać to na pewno chciałabyś mu sprawić parę ciekawych zabawek do wody. Zabawki dla dzieci do wody to szeroki temat. Dlatego przygotowałam tu małą listę, abyś wiedziała jakie zabawki dla dzieci do wody możesz kupić dziecku:

 1. Łódka

  Łódki to zabawki do zabawy w wodzie. Łódki można podzielić wg napędu:
  – brak napędu,
  – napęd akumulatorowy.
  Te bez napędu sprawdzą się dla młodszych dzieci. Natomiast łódki na napęd można podzielić na:
  – bez sterowania,
  – ze zdalnym sterowaniem.
  Proste łódki bez sterowania można dać już dzieciom powyżej 3 lat (w zależności od zaleceń producenta). Natomiast łódki ze zdalnym sterowaniem zazwyczaj można już dać 7 letnim dzieciom. Modele dla dzieci można kupić w sklepie z zabawkami, natomiast modele łódek bardziej zaawansowane w sklepach internetowych poświęconych modelarstwu łódek. Jak widać te zabawki dla dzieci do wody mogą stać się prawdziwą pasją na całe życie.

 2. Książeczki do kąpieli

  Specjalne książeczki do kąpieli pomogą zająć dziecko podczas kąpieli. Każda książeczka jest wykonana z materiału wodoodpornego. Może też wydawać jakieś proste dźwięki. W srodku znajdziesz krótką i wesołą historyjkę dla dziecka.

 3. Tor wodny

  Tor wodny, czyli mini plac zabaw do zabawy obok basenu. Dziecko może bawić się w kapitana. Niech dzieci steruje statkami, które przepływają przez kanały. Mogą podnosić i opuszczać mosty, otwierać i zamykać zapory. Dobra okazja do wytłumaczenia prawa morskiego dzieciom.

 4. Koszyczek

  Dziecko po zabawie powinno mieć miejsce gdzie może schować swoje zabawki. Z pomocą przychodzi nam tu koszyczek do chowania zabawek z przyssawkami lub bez. Jest on wodoodporny i nie zawiera ostrych krawędzi. Dziecko można namówić do sprzątania bawiąc się w „nakarmienie żabki” (jeśli koszyczek jest w kształcie żabki). Ilekroć dziecko włoży zabawkę do koszyczka – żabki, niech rodzic kumka i mówi, że żabka jest zadowolona i chce jeszcze jeść. Dziecku na pewno ta zabawa się spodoba.

 5. Zestaw do wędkowania

  Zestaw do wędkowania na pewno będzie udaną zabawką dla dziecka. Dziecko wyrobi sobie sprawność motoryczną rączek. Jeśli interesujesz się wędkarstwem to masz pierwsza okazję zapoznać dziecko ze swoją pasją. Wytłumacz mu podstawowe pojęcia wędkarskie i baw się razem z nim. Być może już szkolisz przyszłego zapalonego wędkarza.

 6. Kaczuszka

  Plastikowa zabawka do wody typu kaczuszka. Przy zakupie warto wybrać zabawkę, którą dziecko nie włoży całej do buzi. Nawet 7 latki mogę mieć głupie pomysły. Dobrze, żeby te zabawki dla dzieci do wody można było przepłukać z brudu, który wejdzie do środka, bo kaczuszka może zacząć strasznie śmierdzieć.

 7. Pistolet na wodę

  Pistolety na wodę dla dzieci będą dobrą zabawką jeśli dziecko lubi się bawić w wojnę. Jest też dobrą okazją by przekazać dziecku swoje poglądy odnośnie broni np jaka odpowiedzialność się wiąże z posiadaniem broni i dlaczego dziecko powinno umieć z niej prawidłowo korzystać. Dlatego pistolety na wodę to super zabawki dla dzieci do wody.

 8. Gąbki do kąpieli

  Gąbki do kąpieli w kształcie zwierzątek lub samochodu. Jeżeli dziecko nie lubi się kąpać to taka gąbeczka zwierzaczek zwiększy szansę przekonania małego dziecka do kąpieli. Wystarczy wrzucić jedną czy dwie gąbki do kąpieli i użyć ich jak pacynki, mówiąc przez nie jaka kąpiel jest fajna i że zapraszają „Hanię” do kąpieli.

 9. Kubeczki

  Kubeczki do przelewania wody zapewnią dzieciom mnóstwo zabawy. W zależności od konstrukcji, kubeczki mogą mieć jeden mały otwór, lub dwa otwory lub dno w kształcie sitka. Dziecko będzie zaciekawione jak woda przez nie przepływa. Dodatkowo można wsadzić kubeczki jeden w drugi. Taka zabawa będzie rówznieć interesująca dla małego dziecka.

 10. Akcesoria do pływania

  Akcesoria do pływania: kółko, rękawki, płetwy czy zestaw do nurkowania. Dobre zabawki do oswajania dziecka z wodą poza wanną. Najlepiej kupić taki zestaw z ulubionym bohaterem dziecka. Zwróć tez uwagę czy nie ma żadnych ostrych krawędzi i czy korek jest szczelny. Nawet jeśli nie możesz sprawdzić przed zakupem to zawsze możesz zwrócić towar do sklepu jeśli są jakieś wady fabryczne zakupionego towaru.

Staram się w miarę możliwości jasno przekazywać moje pomysły na fajną zabawkę dla dziecka, ale zdaję sobie sprawę, ze do ideału mi dużo brakuje. Dlatego jeśli coś jest niejasne — po prostu zadaj mi pytanie w komentarzu. Postaram się na bieżąco odpowiadać. Jeśli uważasz, że ten wpis jest ciekawy, podziel się nim, korzystając z odpowiedniego przycisku na dole strony! Dziękuję.

Ps. Jeżeli spodobał Ci się mój wpis „Zabawki dla dzieci do wody” to możesz sprawdzić moje wpisy o innych zabawkach w zależności od:
ceny
miejsca
płci
wieku

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *