Zabawki dla dzieci do ogrodu

zabawki dla dzieci do ogrodu

Jeżeli posiadasz ogród to na pewno spędzasz w nim sporo czasu. Aby ustrzec się przed mówieniem dziecka, że się nudzi to lepiej z góry zaplanuj mu atrakcje. Przygotowałam dla dzieci listę pod tytułem „Zabawki dla dzieci do ogrodu”, na której znajdziesz 10 zabawek dla swoich dzieci.

 1. Basen

  Basen jest wspaniałym pomysłem dla całej rodziny. Jeżeli wystąpią upały to cała rodzina się ochłodzi. Baseny można podzielić na basen:
  – dmuchany,
  – rozporowy,
  – stelażowy.
  Basen dmuchany będzie dobry dla najmłodszych dzieci do około 3 roku życia. Wszystko zależy jak szybko Twoje dziecko rośnie. Zaletami basenu dmuchanego jest jego taniość i możliwość łatwego transportu. Wady to głownie słaba trwałość.
  Gdy dziecko podrośnie to możesz już zakupić basen rozporowy. Charakteryzuje się większą wytrzymałością. W zależności od rozmiaru mogą się w nim kąpać nawet osoby dorosłe. Jest to produkt ze średniej półki cenowej.
  Największą wytrzymałością i trwałością charakteryzują się baseny stelażowe. Może się w nim bezpiecznie kąpać cała rodzina. Jest to opcja najdroższa. Minusem jest poza ceną, długie i skomplikowane składanie.

 2. Piaskownica

  Piaskownica potrafi zając dziecko na wiele godzin. Budowanie zamków z piasku i inne zabawy są świetną rozrywką dla dzieci. Piaskownice można podzielić ze względu na materiał z którego zostały wykonane. Są dwa główne materiały:
  – drewno,
  – plastik.
  Drewniane piaskownice będą bardziej wytrzymałe. Natomiast plastikowe będą tańsze, lżejsze i łatwiejsze w transporcie. Natomiast ich minusem będzie krótsza żywotność i mniejsza wytrzymałość.
  Przy zakupie zastanów się jaki rozmiar jest Ci potrzebny. Lepiej kupić troch większy by zmieściło się więcej niż jedno dziecko lub dziecko z rodzicem. Dodatkowo może być miejsce żeby można było usiąść oraz daszek żeby nie padał deszcz do środka. Alternatywą może być piaskownica na nóżkach, czyli taki stolik piaskownica. Dzięki temu dziecko tak bardzo się nie wybrudzi piaskiem, a piaskownica może być mniejsza. Powinna też posiadać zamknięcie aby piasek nie wlał się do środka piaskownicy w przypadku deszczu. Pamiętaj też sprawdzić czy piaskownica nie ma żadnych ostrych krawędzi, ani drzazg przy zakupie. Bezpieczeństwo dzieci powinno być najważniejsze.

 3. Zestaw do piaskownicy

  Do piaskownicy każdemu dziecko przyda się zestaw do piaskownicy, czyli:
  – wiaderko,
  – łopatka,
  – grabki,
  – foremki,
  – itd.
  Jest mnóstwo różnych zestawów na rynku. Można zaleźć zestaw z ulubionym bohaterem dziecka i z różną ilością sprzętu wymienionego wcześniej. Przy zakupie warto spojrzeć czy materiał z jakiego wykonany jest zestaw jest trwały i nie pęknie w tydzień intensywnego użytkowania.

 4. Zjeżdżalnię

  Do piaskownicy można dołożyć zjeżdżalnię. Dziecko na pewno to doceni. Przy zakupie zwróć uwagę czy nie ma nigdzie żadnych pęknięć, ostrych krawędzi i ocen ogólną wytrzymałość materiału przy intensywnym użytkowaniu. Chcesz przecież, aby dziecko długo korzystało ze zjeżdżalni. Zjeżdżalnie to świetnie zabawki dla dzieci do ogrodu.

 5. Domek do ogrodu

  Domek do ogrodu na ziemi lub drzewie zapewni mnóstwo frajdy dzieciakom. Domki można podzielić ze względu na materiał z jakiego został wykonany, czyli na:
  – drewniane
  – plastikowe.
  Drewniane domki będą bardziej wytrzymałe, ale też droższe. Z kolei plastikowe będą lżejsze, łatwiejsze przy przestawianiu i będę zawierały bogatszą kolorystykę oraz kształt. Natomiast ich minusem będzie krótsza żywotność i mniejsza wytrzymałość. Często producenci dodają do domków różne dodatki, jak np. – zestaw sztućców, – dzwonek na baterie, – itd. Jak widać wybór jest duży. Przy zakupie zwróć uwagę na ostre krawędzie oraz czy domek jest miły w dotyku. Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Pamiętaj o tym przy wyborze zabawki dla dzieci do ogrodu.

 6. Trampolina

  Trampolina to super zabawa dla każdego dziecka niezależnie od wieku. Trampoliny można podzielić na:
  – sportowe (bez siatki),
  – domowe,
  – ogrodowe,
  – podwodne.
  W naszym przypadku interesują nas domowe i ogrodowe, i na tych się skupie. Trampoliny domowe mają wymiary od 80 do 160 cm średnicy i oczywiście siatkę zabezpieczającą dokoła trampoliny, aby dziecko z niej nie wypadło. Ich waga waha się pomiędzy kilkadziesiąt do 100 kg w zależności od użytych materiałów do budowy trampoliny. Zazwyczaj mogą z nich korzystać tylko dzieci.
  Trampoliny ogrodowe są większe od domowych. Ich wymiary wynoszą od 2 do 5 metrów średnicy. Ich waga wynosi od 100 do 180, a nawet więcej kg. Mogą ich używać poza dziećmi również nastolatkowie i dorośli. Pomimo, że może skakać więcej niż jedno dziecko to jeśli ich nie obserwujesz ustal zasadę, że skacze tylko jedno.
  Jeżeli już zdecydowaliśmy się na model ogrodowy lub domowy trampoliny to zwróćmy uwagę na sposób mocowania siatki, który dzielimy na:
  – zewnętrze mocowanie siatki,
  – wewnętrzne mocowanie siatki,
  – bez siatkowe.
  W przypadku zewnętrznego mocowania siatki mamy większą przestrzeń do skakania, ale jest to mniej bezpieczne zabezpieczenie dla dzieci, bo pomimo, że dziecko nie spadnie na ziemię to siatka nie ochroni przed upadkiem na sprężyny. Dlatego jedynym możliwym wyborem dla dzieci jest wewnętrzne mocowanie siatki, która przed tym zabezpiecza.
  Przy zakupie zwróć uwagę na:

  a) stelaż


  Jest podstawą trampoliny składając się z ramy i podpórek. Przy oględzinach zwróć uwagę na:
  – grubość i ogólną stabilność konstrukcji,
  – czy nie występują jakiekolwiek ostre krawędzie,
  – jakość spawów – powinny być gładkie i ocynkowane,
  – jakość połączeń – przykręcane lub ryglowane zaciski,
  – czy występuje zabezpieczenie stelaża dobrej jakości pianką,
  – rodzaj i liczbę nóg – najlepiej podwójne w kształcie litery „U”.

  b) mata do skakania


  Powinna być elastyczna i wytrzymała. Przy sprawdzaniu zwróć uwagę na:
  – materiał – najlepiej z tworzywa PP mesh,
  – czy mata jest obszyta mocną taśmą,
  – ilość i jakość szwów maty.

  b) sprężyny


  Powinny mieć jak najwięcej zwojów, nie powinny się wysuwać oraz być dobrze przymocowane do mocowania stelażu.

  c) siatka zabezpieczająca


  Powinna być wytrzymała i wysoka – najlepiej min 180 cm. Pamiętajmy przy tym, że siatka ma służyć niwelowania upadku na nią. Celowe rzucanie sę na siatkę spowoduję jej zniszczenie. dlatego przy dzieciach warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu na osłony sprężyn.

  d) elementy dodatkowe


  – drabinka ułatwi wchodzenie dzieciom na trampolinę,
  – osłona na sprężyny, czyli dodatkowe zabezpieczenie, gdyby z jakiegoś powodu dziecko zniszczyło siatkę. Najlepiej gdyby wykonana była z z PVC lub włókna poliestrowego. Inny materiał będzie miał zdecydowanie krótszą żywotność.
  Jeżeli dotarłeś do końca tego opisu to masz podstawową wiedzę o trampolinach. Przy zakupie trampoliny należy kierować się jakością, a nie ceną. Bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miejscu. Dlatego spytaj sprzedawcę o certyfikaty bezpieczeństwa takie jak:
  – CE,
  – TÜV,
  – GS.
  ajlepiej by było by trampolina zawierała chociaż 2 z wyżej wymienionych certyfikatów.

 7. Huśtawka

  Relaksująca i odprężająca zabawa dla dziecka. Małe dzieci jak się nieśmiałe to lubią iść na huśtawkę abyś ich huśtać, a one mogły obserwować inne dzieci. Postaraj się nauczyć się dziecko huśtać samemu jak najszybciej, ponieważ przy dwójce lub większej ilości dzieci to nie rozdwoisz się przy zabawie z dziećmi. Huśtawki można podzielić wg budowy:
  – z zabezpieczeniem dla maluszków,
  – tradycyjne, czyli deska z przymocowanymi dwoma linkami,
  – duża, zazwyczaj opona z siatką pozwalająca usiąść większej ilości dzieci.
  W zależności od wieku dziecka i wielkości rodziny będziesz potrzebował innej huśtawki. Przy wyborze spójrz z czego składają się linki. Zawsze unikaj łańcucha na korzyść linii stalowej. Wynika to z faktu, że urwanie łańcucha następuje natychmiast, natomiast przy linie masz trochę czasu na zatrzymanie huśtawki. Dlatego pamiętajmy, ze bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze.

 8. Drabinki

  Możesz też dać dziecku drabinki na których będzie się wspinał i bawił jak „małpka”. Drabinki można podzielić w zależności z jakiego materiału są wykonane np. z: – plastiku, – stali, – drewna. Wiadomo, ze plastik będzie najmniej wytrzymały, drewno średnie, a stalowe drabinki będą mieć najdłuższą żywotność. Z kolei z wagą będzie odwrotnie. Plastikowe będą najlżejsze, drewniane średnie, a stalowe najcięższe. Przy zakupie zwróć czy nie ma ostrych krawędzi i czy materiał jest gładki w dotyku. W przypadku stalowych zwróć uwagę czy spawy są dobrej jakości – powinny być gładkie i ocynkowane.

 9. Tunel

  Jeżeli mamy trochę więcej miejsca w domu lub na podwórku możemy zakupić dziecku tunel. W tunelu dziecko wyćwiczy wiele umiejętności np. czołganie się, chodzenie na czworaka. Może być też wstępem do nauki pływania gdzie np. dziecko musi przepłynąć w tunelu utworzonym przez matę. Jeżeli w domu to przećwiczymy to dziecko na zajęciach pływania już nie będzie bało. Tak samo z rzucaniem przedmiotów do tunelu. Jeżeli wrzucimy przedmiot bliżej lub dalej i przy rzucaniu krzykniemy „blisko” lub „daleko” i namówimy dziecko żeby po niego poszło, to zacznie ono rozróżniać te odległości. Jest to zabawa w „blisko i daleko”. Teraz wystarczy zastąpić słowa „blisko” na „na wodzie” i „daleko” na „pod wodą” i dziecko jest gotowe na naukę pływania.

 10. Zestaw do ogrodu

  Mini zestaw do dbania o ogród. To będzie pierwsze zapoznanie dziecka z ogrodnictwem. Są to niezbędne zabawki dla dzieci do ogrodu. Będziesz potrzebował: – wiaderka, – łopatki, – grabek, – konewki – rękawiczki do ogrodu. Jeżeli przekopiesz z dzieckiem kawałek działki (ty łopatą, ono łopatką), to możecie zacząć sadzić nasiona razem. Wiaderko i rękawiczki przydadzą się przy wspólnym plewieniu chwastów. Natomiast grabki przy usuwaniu liści i chwastów. Konewką dziecko może podlewać warzywa. Nauczy to dziecko odpowiedzialności i cierpliwości.
  Inne imitacje przyrządów, które rodzic używa przy dbaniu o ogród będą przydatne gdy dziecko będzie chciało prawdziwe narzędzie. Wystarczy dać mu np zabawkę podkaszarkę i dziecko będzie bardzo zadowolone z pomocy jaką może C udzielić przy dbaniu o ogród.

Staram się w miarę możliwości jasno przekazywać moje pomysły na fajny prezent. Jeśli coś jest niejasne — po prostu zadaj pytanie w komentarzu. Postaram się na bieżąco odpowiadać. Jeśli uważasz, że ten wpis jest ciekawy, podziel się nim, korzystając z odpowiedniego przycisku na dole strony! Dziękuję.

Ps. Jeżeli spodobał Ci się mój wpis „Zabawki dla dzieci do ogrodu” to możesz sprawdzić moje wpisy o innych zabawkach w zależności od:
ceny
miejsca
płci
wieku

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *