Zabawki dla dzieci do 50 zł

zabawki dla dzieci do 50 zł

Chcesz kupić dziecku zabawkę za 50 zł? Twoje dziecko uzbierało lub otrzymało 50 zł w prezencie? Jeżeli planujesz kupić zabawki dla dzieci do 50 zł to spójrz na listę, która stworzyłam.
Niestety ceny się zmieniają i może się zdarzyć, że jakaś zabawka przekroczy cenę 50 zł o drobną sumę.

 1. Słomki konstrukcyjne

  Są to ciekawe rodzaje klocków dla dziecka. Można zbudować zamek, rakietę, dom lub inny budynek. Dobra zabawa dla dzieci cierpliwych, którym znudziły się standardowe puzzle. Nie jest to zabawka dla mniejszych dzieci, bo mogłoby wsadzić sobie słomkę do buzi lub oka i tragedia gotowa. Dlatego zastanów się czy Twoje dziecko jest już gotowe na tą zabawkę.

 2. Zestaw Hasbro ciastoliny

  Ciastolina plus elementy do tworzenia kształtów równa się kupa dobrej zabawy.Daj ciastolinę dziecku aby ją ugniatało, rolowało, kulkowało i formowało w dowolne kształty. Niech dziecko wykorzysta swoją inwencję twórczą by tworzyć małe dzieła sztuki. Producenci nas wspomagają tworząc i sprzedając ciekawe zestawy dla dzieci np:
  – fryzjer,
  – dentysta,
  – kucharz,
  – inne.
  Dziecko może się wcielić w jakiś zawód i mieć kupę zabawy samo albo z rodzicami.

 3. Pistolet

  Repliki pistoletów dla dzieci będą dobrą zabawką jeśli dziecko lubi się bawić w policjantów i złodziei, albo bohaterów i złoczyńców. Jest też dobrą okazją by przekazać dziecku swoje poglądy odnośnie broni np jaka odpowiedzialność się wiąże z posiadaniem broni i dlaczego dziecko powinno umieć z niej prawidłowo korzystać. Repliki pistoletów można podzielić na:
  – strzelająca np korkami, kulkami czy innymi plastikowymi nabojami,
  – bez opcji strzelania.
  Pierwsza opcja będzie już dla starszych chłopców. Możesz dokupić im tarczę do której będą strzelać na punkty i zrobić mini zawody. Być może będziesz szkolił następnego mistrza olimpijskiego w strzelectwie. Druga opcja będzie idealna dla młodszych dzieci. Jak widać pistolety do fajne zabawki dla dzieci do 50 zł.

 4. Wózek spacerowy

  Każda laleczka potrzebuje swój wózeczek. Natomiast wózek może posłużyć do przewozu innych rzeczy. Pamiętam raz chłopca z placu zabaw, który traktował wózek jako pojazd przewodzący jego samochodziki. Wybierając wózek sprawdź jak bardzo jest wytrzymały i czy ma porządne kółka, bo dzieci mogą wykorzystać wózek do różnych funkcji i nie chciałabyś aby pękło coś po tygodniu.

 5. Kredki

  Dzieci uwielbiają malować z rodzicami. Dlatego zestaw kredek czy farb zawsze będzie wspaniałym prezentem. Kredki dzielimy wg: – grubości (standardowe i jumbo), – kształtu (okrągłe, kwadratowe, heksagonalne, trójkątne i stożkowe), – rodzaju (pastelowe, grafionowe, świecowe i ołówkowe). Kierując się tymi wskaźnikami jeśli wybierasz dla dziecka kredki to niech będą zawierały chociaż jeden ze wskaźników wymienionych wcześniej, czyli o grubości jumbo (lepiej leżą w rączce dziecka), kształcie stożkowym (ewentualnie trójkątnym), który wspomaga wyrobienie prawidłowego uchwytu kredki (dzięki czemu w przyszłości dziecku będzie łatwiej zacząć naukę pisania), a rodzajem kredek niech będą kredki grafionowe, które w przeciwieństwie do kredek świecowych nie są tłuste, ani świecące. Dzięki temu łatwiej będzie posprzątać i umyć dziecko po rysowaniu kredkami.

 6. Wodny ślizg

  Jeżeli basen wydaje się Twojemu dziecku nudny to kup mu wodny ślizg. Po nadmuchaniu i podłączeniu węża z wodą, pokaż mu jak wykonać prawidłowy ślizg. Jeśli dziecko nie ma odwagi zrobić ślizgu na brzuchu, niech go zrobi na kolanach. Jeżeli mimo wszystko nie ma ochoty na tą zabawę to namów go na taniec przy tryskającej wodzie, albo aby skakało jak żaba. Prawdopodobnie dziecko wymyśli jeszcze inne zabawy przy wodnym ślizgu na które byś nie wpadł.

 7. Puzzle

  Kiedy dziecko dostaje pierwsze puzzle to zwraca uwagę na:
  – kształt puzzla np literki, kółko, kwadrat czy trójkąt, zwierzątka itd.,
  – czy jest miękki czy twardy,
  – jak smakuje itd.
  Dzięki temu rozwija procesy sensoryczne związane ze spostrzeganiem służące głównie do wyodrębniania cech obiektu czyli: kształtu, temperatury, wielkości, smaku, koloru itd. Usprawniają uwagę dziecka poprzez skupienie uwagi na układaniu puzzli przez dziecko i ignorowanie bodźców zewnętrznych. Nauczają umiejętności rozwiązywania problemów przez logiczne myślenie, którego dziecko się uczy łącząc puzzle ze sobą. W czasie zabawy z puzzlami wzrasta koordynacja między okiem a ręką u dziecka. Umiejętności społeczne również się rozwijają przy wspólnym składaniu puzzli przez dziecko z dorosłym lub rówieśnikiem. Natomiast jeśli dziecko ma mało wiary w swoje możliwości to po ułożeniu puzzli jego pewność siebie wzrośnie. Jako rodzic możemy pochwałą wzmocnić te pozytywne efekty puzzli na dziecko.

 8. Huśtawka

  Relaksująca i odprężająca zabawa dla dziecka. Małe dzieci jak się nieśmiałe to lubią iść na huśtawkę abyś ich huśtać, a one mogły obserwować inne dzieci. Postaraj się nauczyć się dziecko huśtać samemu jak najszybciej, ponieważ przy dwójce lub większej ilości dzieci to nie rozdwoisz się przy zabawie z dziećmi. Huśtawki można podzielić wg budowy:
  – z zabezpieczeniem dla maluszków,
  – tradycyjne, czyli deska z przymocowanymi dwoma linkami,
  – duża, zazwyczaj opona z siatką pozwalająca usiąść większej ilości dzieci.
  W zależności od wieku dziecka i wielkości rodziny będziesz potrzebował innej huśtawki. Przy wyborze spójrz z czego składają się linki. Zawsze unikaj łańcucha na korzyść linii stalowej. Wynika to z faktu, że urwanie łańcucha następuje natychmiast, natomiast przy linie masz trochę czasu na zatrzymanie huśtawki. Dlatego pamiętajmy, ze bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze.

 9. Domek dla lalek

  Jest bardzo wiele domków dla lalek do wyboru. Przy pierwszym zakupie warto kupić mniejszy domek, aby przekonać się czy dziecko będzie się nim bawić. Można też zakupić domek, który jest dodatkiem do ulubionej lalki dziecka. Oglądając domki dla lalek zwróć uwagę z jakich materiałów wykonany jest dany domek i czy nie ma ostrych krawędzi. Domki dla lalek to doskonałe zabawki dla do 50 zł.

 10. Zestaw narzędzi

  Dzieci nie lubią słuchać rodziców, ale lubią ich naśladować. Jeżeli chłopiec widzi ojca wykonującego męską pracę w domu lub ogrodzie to często będzie chciał go naśladować. Dlatego zestawy narzędzi to wspaniały wstęp do nauki przez Ojca o narzędziach i ich przeznaczeniu. Dzięki tym narzędziom możesz wytłumaczyć synowi jak dane narzędzie się nazywa i do czego służy. Lepsze zestawy pozwalają poczuć jakby się naprawdę coś budowało. To będą Twoje pierwsze projekty z synem. Następny krok to już pomoc przy samochodzie czy ogrodzie.

Staram się w miarę możliwości jasno przekazywać moje pomysły na fajną zabawkę dla dziecka, ale zdaję sobie sprawę, ze do ideału mi dużo brakuje. Dlatego jeśli coś jest niejasne — po prostu zadaj mi pytanie w komentarzu. Postaram się na bieżąco odpowiadać. Jeśli uważasz, że ten wpis jest ciekawy, podziel się nim, korzystając z odpowiedniego przycisku na dole strony! Dziękuję.

Ps. Jeżeli spodobał Ci się mój wpis „Zabawki dla dzieci do 50 zł” to możesz sprawdzić moje wpisy o innych zabawkach w zależności od:
ceny
miejsca
płci
wieku

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *