Zabawki dla dzieci do 30 zł

zabawki dla dzieci do 30 zł

Zastanawiasz się jakie są możliwe zabawki dla dzieci do 30 zł i nie chce Ci się szukać w internecie? To spójrz na listę którą stworzyłam poniżej.
Niestety ceny się zmieniają i może się zdarzyć, że jakaś zabawka przekroczy cenę 30 zł o drobną sumę.

 1. Klocki

  Pozwalają rozwinąć różne umiejętności u dziecka. Pierwsze rozwijane umiejętności to umiejętności społeczne. Gdy dziecko bawi się z innymi dziećmi to dzieciaki zaczynają współpracować i rozwiązywać problemy razem. Natomiast gdy dziecko bawi się samo zaczyna „udawać” innych np kierowcę, sprzedawcę czy lekarza więc też rozwija umiejętności społeczne. Kolejna umiejętność to inteligencja przestrzenna, która pomaga w nauce techniki w przyszłości. Dodatkowo klocki pomogą w nauce podstawowej matematyki. Możesz dodawać, odejmować, mnożyć i dzielić klocki w zabawie i dziecku na pewno to się spodoba. Ostatnią umiejętnością będzie pierwsze zamiłowanie techniki. Wielu producentów pozwala na budowę pojazdów posiadających elementy jakie są w prawdziwych pojazdach. Być może rozbudzi to miłość Twojego dziecka do zawodów inżynierskich w przyszłości.

 2. Zestaw naczyń

  Zestaw naczyń do zabawy w herbatkę i kuchnię. Producenci dają nam szeroki wybór w zależności od potrzeb. Mogą się składać z:
  – patelni,
  – garnka do gotowania,
  – czajnika,
  – dzbanka,
  – filiżanek,
  – zestaw sztućców,
  – kubki,
  – itd.
  Zestawy mogą być podzielone ze względu na materiał z którego są wykonane na:
  – plastikowe,
  – drewniane,
  – stalowe.
  Przy zakupie zwróć uwagę czy zabawka niema ostrych krawędzi oraz drzazg. Najbezpieczniejszą wersją będzie wersja plastikowa, gdyż w przypadku upadku lub rzucenia elementu przez dziecko w drugie dziecko to niebezpieczeństwo urazu będzie niskie.

 3. Laleczka

  Laleczka jest zazwyczaj pierwszą zabawką dla dziewczynek. Wynika to często z instynktów i ról społecznych, ze dziewczynki chcą wchodzić w rolę mam i pań domu. Jest wiele rodzajów lalek w zależności od wieku i upodobań dziewczynek. Lalki wyglądające jak niemowlak. Często z dodatkowym sprzętem typu butelka smoczek, ubranka. Oczywiście z możliwością zakupu dodatkowych akcesoriów czy ubranek.

 4. Kostka Rubika

  Jedna z najsłynniejszych zabawek logicznych. Jeżeli spodoba się Twojemu dziecku to już informacja, że Twoje dziecko jest materiałem na inżyniera. Kostka Rubika została stworzona przez Ernő Rubika w 1974 roku. Występuje pięć rodzajów kostek:
  – sześcienne,
  – dwunastościenne,
  – ośmiościenne,
  – czworościenne,
  – pozostałe.
  Na początku najlepiej zakupić dla dziecka kostkę 2x2x2, a potem tradycyjną. Jak już zakupisz kostkę to powinieneś przekazać dziecku, że są różne metody ułożenia kostki Rubika:
  – LBL (Layer by layer),
  – Corners First,
  – Fridricha,
  – Rouxa, metoda Petrusa,
  – Columns First,
  – inne.
  Na samym początku warto dziecko zapoznać z metodą LBL. Jest to najłatwiejsza chociaż najwolniejsza metoda rozwiązania kostki Rubika. Z tego powodu kostki Rubika to bardzo dobre zabawki dla dzieci i dorosłych.

 5. Namiot

  Jest wiele różnych rodzajów namiotów, jednak nas interesują tanie namioty dla dzieci. Przy zakupie sprawdź jakość szwów i czy kijki do połączeń nie mają ostrych krawędzi. Może się zdarzyć że producent dołączy piłeczki do namiotu wtedy będziesz miał namiot z piłeczkami. Sprawdź też jakość piłek. Powinny być plastikowe, lekkie aby dziecko nie zjadło kawałka, ani nie wyrządziło sobie krzywdy gdyby piłka spadła na głowę dziecka.

 6. Basen dmuchany

  Basen dmuchany będzie dobry dla najmłodszych dzieci do około 3 roku życia. Wszystko zależy jak szybko Twoje dziecko rośnie. Zaletami basenu dmuchanego jest jego taniość i możliwość łatwego transportu. Wady to głownie słaba trwałość.<

 7. Pojazdy

  Małe pojazdy przypadną do gustu zwłaszcza chłopcom. Kupując mały pojazd najlepiej aby był z lekkiego materiału np plastiku, by dziecko nie zrobiło sobie krzywdy gdyby rzuciło go w siebie podczas zabawy. Sprawdź też czy nie ma ostrych krawędzi, ani drzazg.

 8. Robot

  Jest wiele różnych modeli tanich robotów na rynku. W tej kategorii cenowej można wyróżnić dwa główne typy: – robot transformers czyli robot którego można złożyć w pojazd i humanoidalnego androida, tzn. robota przypominającego wyglądem człowieka, – robot edukacyjny przekazujący wiedzę o wybranym zagadnienu dyscypliny naukowej.

 9. Piłka do skakania

  Bezpieczny zabawka z gumy, dzięki której pociecha wyskacze całą swoją energię. Zabawkę można używać w domu i na podwórku. Zaletą tej zabawki jest duży wybór kolorów i naklejek na piłkę np z ulubionym bohaterem dziecka. Przy zakupie sprawdź czy nie ma żadnych małych otworów, ani przetarć na piłce.

 10. Maska

  Maska jest zazwyczaj często elementem kostiumów dziecka. Przy zakupie sprawdź wytrzymałość maski i gumek trzymających ją na twarzy. Sprawdź też czy nie ma żadnych ostrych krawędzi, ani czy maska nie kłuje dziecka. Każde dziecko znajdzie na rynku maskę ze swoim ulubionym bohaterem.

Staram się w miarę możliwości jasno przekazywać moje pomysły na fajną zabawkę dla dziecka, ale zdaję sobie sprawę, ze do ideału mi dużo brakuje. Dlatego jeśli coś jest niejasne — po prostu zadaj mi pytanie w komentarzu. Postaram się na bieżąco odpowiadać. Jeśli uważasz, że ten wpis jest ciekawy, podziel się nim, korzystając z odpowiedniego przycisku na dole strony! Dziękuję.

Ps. Jeżeli spodobał Ci się mój wpis „Zabawki dla dzieci do 30 zł” to możesz sprawdzić moje wpisy o innych zabawkach w zależności od:
ceny
miejsca
płci
wieku

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *