Zabawki dla dzieci do 20 zł

zabawki dla dzieci do 20 zł

Jak dziecko uzbiera trochę więcej pieniędzy niż 10 zł to już może kupić fajniejszą zabawkę. Na tej stronie znajdziesz proponowane zabawki dla dzieci do 20 zł. Niestety ceny się zmieniają i może się zdarzyć, że jakaś zabawka przekroczy cenę 20 zł o drobną sumę.

 1. Balony

  Balony można podzielić ze względu na kolory, grubość materiału i kształt. Są też balony do wiązania i rzucania wodą. Warto kupić dla dziecka balon z grubszego materiału. Wtedy mamy mniejsza szansę, że balon pęknie podczas zabawy.

 2. Tatuaże

  Dzieci mogą być ciekawe co to za rysunki, które noszą ludzie na swoim ciele. Po zaspokojeniu ciekawości też mogą chcieć rysować się kredkami, aby mieć podobne rysunki. By uniknąć dużego mycia możesz im zaproponować łatwo zmywalne tatuaże dla dzieci. Jest ich duży wybór na rynku więc każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

 3. Samochodzik

  Samochody są najczęściej wybieranymi zabawkami dla chłopców jako prezenty. Chłopców bardziej interesują przedmioty niż relacje międzyludzkie, a samochody kojarzą się z czymś majestatycznym i wyjątkowym.
  Pierwsze samochody jako otrzymują chłopcy w prezencie są to zazwyczaj małe samochodziki, które mieszczą się w ręce. Z czasem gdy rosną zwiększają się rozmiary samochodów. Przy zakupie należy zwrócić uwagę czy samochód jest wykonany porządnie, nie chcielibyśmy aby dziecko coś połknęło, albo dana część odpadła i bylibyśmy zmuszeni słuchać marudzenia dziecka cały dzień, nie mówiąc już o stracie pieniędzy.

 4. Puzzle piankowe

  Puzzle piankowe są podobne dla zwykłych puzzli. Działają na tej samej zasadzie. Natomiast ich zaletą jest to, ze dziecko może być bardziej aktywne przy układaniu. Nie może siedzieć w miejscu i układać. Musi użyć siły i ruchu by ułożyć puzzle piankowe.
  Puzzle piankowe mogą posłużyć też jako mata zamiast dywanu w podłodze. Przy zakupie wybierz te posiadające niezbyt wiele elementów. Z większą ilością elementów jest więcej szpar przez które będzie zbierał się brud pod puzzlami. Dobrze jest wybrać większe elementy, ponieważ mniejsze maja tendencje do pękania przy większej ilości elementów. Puzzle piankowe to dobre zabawki dla dzieci do 20 zł .

 5. Ciastolina

  Ciastolina plus elementy do tworzenia kształtów równa się kupa dobrej zabawy.Daj ciastolinę dziecku aby ją ugniatało, rolowało, kulkowało i formowało w dowolne kształty. Niech dziecko wykorzysta swoją inwencję twórczą by tworzyć małe dzieła sztuki. Producenci nas wspomagają tworząc i sprzedając ciekawe zestawy dla dzieci np:
  – fryzjer,
  – rybak,
  – inne.
  Dziecko może się wcielić w jakiś zawód i mieć kupę zabawy samo albo z rodzicami.

 6. Znikopis ze szkicownikiem

  Jeżeli dziecko już nie wkłada wszystkiego do buzi i wie do czego służy kredka to dobrym pomysłem będzie znikopis. Jest to fajna i ekologiczna zabawka, bo po narysowaniu można nacisnąć odpowiedni przycisk i wszystko zniknie. Nie trzeba mieć przy sobie stosów papieru przy dłuższym rysowaniu dziecka. Także znikopis jest przymocowany do szkicownika. Więc gdy dziecko upuści go z ręki to nie spadnie na podłogę i nie trzeba będzie przeszkadzać w podróży innym pasażerom. Można się bawić z dzieckiem w „dyktanda” mówiąc mu w którym kierunku ma rysować kreski. Z czasem kreski zamienią się w okręgi, a potem w uśmiechnięte buzie.

 7. Piasek kinetyczny

  Jeżeli dziecko nie lubi się brudzić piaskiem w piaskownicy to możesz mu kupić piasek kinetyczny, który nie brudzi rąk. Piasek kinetyczny nie jest sypki, ani twardy. Można go porównać do mokrego piasku na plaży. Jest antyalergiczny pomimo zawartej małej w nim ilości polimeru. Możesz nim używając zestawu do piaskownicy budować zamki i babki. Jego zaletą jest to że nie wysycha jak ciastolina. Piasek kinetyczny możne mieć różne kolory i zawierać w sobie brokat.

 8. Cymbałki

  Jest to instrument przykuwający uwagę dziecka z powodu kolorystyki i łatwości grania na nim. Wystarczy młoteczek lub pałeczka i dziecko już może na nim grać. Przy wyborze instrumentu zwróć uwagę czy nie ma ostrych krawędzi oraz czy młoteczek jest lekki, żeby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy podczas grania na instrumencie. Cymbałki to świetne zabawki dla dzieci do 20 zł .

 9. Zestaw lekarski

  Zestaw lekarski pomoże Ci przygotować dziecko do wizyty lekarskiej jeśli wystąpi taka potrzeba. Przebierz się za lekarza i wykonaj następujące badania:
  – osłuchaj dziecko stetoskopem,
  – zmierz mu ciśnienie krwi sfigmomanometrem,
  – zbadaj temperaturę ciała termometrem,
  – sprawdź lusterkiem diagnostycznym stan uzębienia,
  – pincetą wyjmij kolkę,
  – itd.
  Dziecko z pewnością tez zechce Cię badać i bawić się w lekarza. Możesz zapoznać go z terminologią lekarską i wytłumaczyć do czego służy dane narzędzie lekarskie.

 10. Gry planszowe

  Ogólnie jest bardzo dużo rodzajów gier planszowych. Natomiast ja podzielę je na gry planszowe dla:
  – dzieci,
  – rodzin.
  Gry planszowe dla dzieci to propozycja dla najmłodszych. Zawiera jakiś element edukacyjny, ma proste i przejrzyste zasady. Z kolei rodzinne gry planszowe powinny poza wspomnianymi rzeczami w grach dla dzieci posiadać takie elementy by nie nudziły rodziców.

Staram się w miarę możliwości jasno przekazywać moje pomysły na fajną zabawkę dla dziecka, ale zdaję sobie sprawę, ze do ideału mi dużo brakuje. Dlatego jeśli coś jest niejasne — po prostu zadaj mi pytanie w komentarzu. Postaram się na bieżąco odpowiadać. Jeśli uważasz, że ten wpis jest ciekawy, podziel się nim, korzystając z odpowiedniego przycisku na dole strony! Dziękuję.

Ps. Jeżeli spodobał Ci się mój wpis „Zabawki dla dzieci do 20 zł” to możesz sprawdzić moje wpisy o innych zabawkach w zależności od:
ceny
miejsca
płci
wieku

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *