Zabawki dla dzieci do 10 zł

zabawki dla dzieci do 10 zł

Zdarzają się sytuację, ze chcemy nagrodzić dziecko małą nagrodą za dobre zachowanie. Zastanawiamy się wtedy co ciekawego moglibyśmy kupić za przysłowiową „dychę”. Zrobiłem dla dzieci tutaj małą ściągawkę tworząc listę 10 pozycji „Zabawki dla dzieci do 10 zł”.
Niestety ceny się zmieniają i może się zdarzyć, że jakaś zabawka przekroczy cenę 10 zł o drobną sumę.

 1. Samochodzik

  Samochody są najczęściej wybieranymi zabawkami dla chłopców jako prezenty. W książce „Płeć mózgu” napisanej przez autorów (A. Moir i D. Jessel) można przeczytać o badaniu naukowym, które zostało przeprowadzone na niemowlętach liczących zaledwie od 2 do 4 dni.
  Okazało się, że chłopcy od urodzenia wolą to co widzą, od tego co słyszą. Różnica w budowie mózgu sprawia, że chłopy orientują się lepiej w orientacji przestrzennej.
  Opowiem wam teraz przykład z własnego doświadczenia. Mój synek jest równie szczęśliwy co córki kiedy go przytulam, głaszczę i czule rozmawiam. Jednak on nie chce, żeby pieszczoty trwały zbyt długo i po chwili namawia mnie na energiczną zabawę samochodzikami.
  Jeżeli zdecydujesz się na kupno, to przy zakupie należy zwróć uwagę czy samochód jest wykonany porządnie. Nie chcielibyśmy aby dziecko coś połknęło lub samochodzik zepsuł się po dwóch dniach.

  Plusy zabawki:
  – podczas zabawy możesz wprowadzić element dydaktyczny i opowiedzieć dziecku o przepisach drogowych, albo opowiedzieć o funkcjach różnych pojazdów;
  – małe samochody będą świetnym dodatkiem, jeśli Twoje dziecko posiada garaż lub ulicę;
  – warczenie samochodów to ćwiczenie logopedyczne, które pomaga stymulować język do drgań.

 2. Gumki do robienia bransoletek

  To zabawka dla dziewczynek, które mają potrzebę pracy twórczej.
  Kiedy zobaczyłam tutoriale na youtube, gdzie młode youtuberki pokazują jak wykonać taką bransoletkę, to przypomniałam sobie moje bransoletki robione kiedyś z muliny. Moja córka jest pełna zapału do zrobienia takiej bransoletki i już marzy, że zrobi taką dla młodszej siostry oraz swojej przyjaciółki.

  Jeśli Twoja córka ma trudności aby nadążyć z zapisaniem informacji, ta zabawka pomoże dziecku wyćwiczyć mięśnie i sprawność ręki. Zabawka pomaga wyćwiczyć koordynację wzrokowo – ruchową, która jest niezbędna do pisania, malowania lub gry w piłkę.

  Jak dziecko opanuje technikę robienia bransoletki, to z pewnością użyje swojej kreatywności, by stworzyć tą najlepszą i najładniejszą biżuterie dla siebie lub najlepszej przyjaciółki.

  Zabawka stwarza świetną okazją na przekazanie dziecku informacji o świecie zgodnie ze swoim światopoglądem. Można wytłumaczyć dziecku pewne sytuacje na świecie np. że są kraje, gdzie dziewczynki w jej wieku pracują ciężko, tworząc biżuterię, aby mogły zarobić na życie.

  Plusy zabawki:
  – rozwija mięśnie ręki (może być przydatne przy nauce szybkiego pisania);
  – stymuluje zdolności koordynacji wzrokowo – ruchowej;
  – rozwija precyzję ruchów ręki;
  – dziecko ma czym pochwalić się wśród znajomych;
  – nasza latorośl może samodzielnie wykonać prezent dla siostry lub koleżanki; – ciekawe zabawki dla dzieci do 10 zł.

 3. Neolina

  Neolina, czyli neonowa linka bez końcówek. Celem zabawy jest ułożenie danego kształtu np. gwiazdy, drabiny lub trampoliny. Ta zabawka świetnie przyda się w podróży. Moja córka lubi tego typu zabawę w łóżku kiedy nie może jeszcze zasnąć. Ciekawe filmiki jak zrobić daną figurę znajdziesz na youtube.

  Plusy zabawki:
  – rozwija sprawność ręki (może być przydatne przy nauce pisania);
  – stymuluje zdolności koordynacji wzrokowo – ruchowej;
  – rozwija precyzję ruchów ręki.

 4. Mała figurka

  Był taki czas, że mój synek marzył o zabawce lisku, a teraz chciałby pingwinka, którego polubił z wierszyka. Moje dzieci uwielbiają bawić się w mówione zabawy. Małe figurki można zabrać ze sobą wszędzie i nie zajmą pół miejsca w torbie. Można bawić się nimi w domku dla lalek lub zbudować im domek z klocków, a najlepiej całe miasto.
  Dziecko może samo wymyślać przygody z figurkami. Możesz też czytać dziecku bajki o tych figurkach jeżeli przedstawiają one np zwierzątka z bajek.
  Do mówionej zabawy można przemycić ćwiczenia logopedyczne np. wiewiórka zamiata domek ogonem i słychać przy tym: szu, szu szu… (usta układają się w kółeczko).
  Mogą to być pierwsze mini „pacynki” dla dziecka, czyli delikatne wejście w teatr. Jeśli spodoba się Twojemu dziecku ta zabawa, to być może będzie chciało zapisać się w przyszłości na zajęcia teatralne.

  Plusy zabawki:
  – rozwija wyobraźnię;
  – zaspokaja potrzebę kreatywności;
  – stymuluje rozwój mowy, ładne wysławianie się;
  – można wprowadzić ćwiczenia logopedyczne;
  – małe rozmiary.

 5. Glina rzeźbiarska

  Ciekawy odpowiednik plasteliny. Pozwala tworzyć np. ozdoby choinkowe lub biżuterię. Ulep daną rzecz pierwszego dnia, a drugiego używając farb pomaluj ją. Dużo filmików instruktażowych znajdziesz na youtube.

  Plusy zabawki:
  – rozwija mięśnie ręki (może być przydatne przy nauce szybkiego pisania);
  – stymuluje zdolności koordynacji wzrokowo – ruchowej;
  – zwiększa precyzję ruchów ręki.

 6. Zagadki czuczu

  Te zagadki nie każdemu dziecku przypadną do gustu. Wśród mojej trójki tylko najmłodsze lubi czuczu, ale podczas nudnej podróży nawet starsze dzieci nie pogardzą.
  Zabawka pomagająca dziecku zdobyć wiedzę ogólną. Każdy zestaw zabiera 150 pytań z odpowiedziami na następnej stronie. Każda karteczka zabiera 3 pytania obrazki.

  Przykładowe pytania:
  – „W marcu jak w ……”;
  – 3-2=;
  – Co mierzy czas?
  – Rozwiąż rebus. (narysowany kot i T=C);
  – Co będzie następne? (Obrazek ze schematem)

  Plusy zabawki:
  – pomoże dziecku zdobyć popularną wiedzę ogólną;
  – przydatna w podróży.

 7. Mała przytulanka

  Dzieci często mają swoją ulubioną przytulankę, która jest obowiązkowym towarzyszem snu. Które dziecko nie zaśmieje się głośno jak przytulanka wyskakuje to tu, to tam wołając: a kuku! ??
  Wiele mam i tatusiów doświadczyło jak długo można szukać przytulanki przed snem. Jeśli malutkie dziecko ma swoją ulubioną przytulankę, którą musi wszędzie zabrać, to warto mieć drugą taką samą na wszelki wypadek. W przypadku niemowląt obie przytulanki powinny złapać ten sam zapach. Inaczej podmiana przytulanki może nie zadziałać, ponieważ tamta miała zapach przy którym niemowlę przywykło zasypiać.
  Przytulanka może pomóc uspokoić dziecko gdy jest smutne lub zdenerwowane, albo towarzyszyć dziecku podczas wizyty u lekarza. Możesz jej używać do zabawy w teatr lub mówione zabawy. Przy zakupie zwróć uwagę na szwy, czy są wykonane porządnie, oraz czy zabawkę można wyprać w pralce, w przypadku zabrudzenia przez dziecko.

  Plusy zabawki:
  – pomoże uspokoić się w trudnych chwilach;
  – zwiększa szansę, że dziecko zaśnie samodzielnie w środku nocy.

 8. Plastelina

  Pozwala dzieciom ulepić dowolne figurki lub przedmioty. Pomysłów na zabawę z plasteliną jest co niemiara. Może np. posłużyć do nauki liter.
  Moja córka wyklejała plasteliną narysowane przeze mnie sylaby i w ten sposób nauka była przyjemnością i sylaba zazwyczaj zostawała w głowie.
  Plastelina wiele razy ratowała mnie z opresji, kiedy musiałam przyrządzić obiadek, a moja pociecha płakała, że się nudzi. W takiej sytuacji możesz poprosić dziecko, żeby zrobiło obiadek z ciastoliny dla lalek.
  Jeżeli Twoje dziecko złapie „bakcyla” plasteliny to pomyśl o większym zestawie np o ciastolinie Hasbro.

  Plusy zabawki:
  – usprawnia rękę dziecka (przydatne przy nauce szybkiego pisania);
  – stymuluje zdolności koordynacji wzrokowo – ruchowej;
  – rozwija precyzję ruchów ręki;
  – może zająć uwagę dziecka na dłużej.

Staram się w miarę możliwości jasno przekazywać moje pomysły na fajną zabawkę dla dziecka, ale zdaję sobie sprawę, ze do ideału mi dużo brakuje. Dlatego jeśli coś jest niejasne — po prostu zadaj mi pytanie w komentarzu. Postaram się na bieżąco odpowiadać. Jeśli uważasz, że ten wpis jest ciekawy, podziel się nim, korzystając z odpowiedniego przycisku na dole strony! Dziękuję.

Ps. Jeżeli spodobał Ci się mój wpis „Zabawki dla dzieci do 10 zł” to możesz sprawdzić moje wpisy o innych zabawkach w zależności od:
ceny
miejsca
płci
wieku

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *