Zabawki dla chłopców

zabawki dla chłopców

Chłopcy dojrzewają inaczej niż dziewczynki. Dlatego zabawki dla chłopców będą inne niż zabawki dla dziewczynek. Chłopcy zazwyczaj później zaczynają mówić i bardziej interesują ich przedmioty niż osoba. Dodatkowo chłopcy zazwyczaj lubią zabawy w których można wykorzystać siłę fizyczną np siłowanie się, zapasy, gra w piłkę itd. Przyjrzyjmy się zatem jakie są typowe zabawkom dla chłopców.

 1. Piłka

  Chłopcy lubią dużo się poruszać. Biegać, skakać i siłować się. Dlatego typowa zabawka jak piłka na pewno mu się spodoba. Mogą być różne rodzaje piłek w zależności od dyscyplin sportowych np piłka do:
  – piłki nożnej,
  – koszykówki,
  – siatkówki,
  – rugby,
  – tenisa itd.
  Profesjonalne piłki będą zbyt ciężkie dla dziecka. Na początku najlepiej kupić jakaś prostą plastikową „uniwersalną piłkę”, taka która nie będzie ani za twarda, ani za miękka. Dopiero z czasem jak dziecko będzie większe możesz mu kupić bardziej profesjonalne piłki.

 2. Samochodziki

  Samochody są najczęściej wybieranymi zabawkami dla chłopców jako prezenty. Chłopców bardziej interesują przedmioty niż relacje międzyludzkie, a samochody kojarzą się z czymś majestatycznym i wyjątkowym.
  Pierwsze samochody jako otrzymują chłopcy w prezencie są to zazwyczaj małe samochodziki, które mieszczą się w ręce. Z czasem gdy rosną zwiększają się rozmiary samochodów. Przy zakupie należy zwrócić uwagę czy samochód jest wykonany porządnie, nie chcielibyśmy aby dziecko coś połknęło, albo dana część odpadła i bylibyśmy zmuszeni słuchać marudzenia dziecka cały dzień, nie mówiąc już o stracie pieniędzy.

 3. Jeździki

  Jeździki dla chłopców typu quady, motory, samochody czy maszyny budowlane zapewnią zabawę na wiele godzin. To taki następny poziom po samochodzikach mieszczących się w ręku. Wreszcie chłopiec może „wskoczyć za kółko” i poczuć się jak prawdziwy mężczyzna. Można wyróżnić w sumie 2 rodzaje:
  – z zasilaniem typu akumulator,
  – bez zasialania.
  Oba typy mają swoje plusy i minusy. Plusem zasilanych będzie to, ze dziecko nie będzie potrzebować Ciebie abyś popychał pojazd póki ono nie umie lub nie chce kręcić pedałami. Minusem jest konieczność ładowania i konserwacji akumulatorów. Z kolei plusem tych bez zasilania jest ich większa żywotność, lecz minusem większy Twój udział w pchaniu jeździka.
  Mimo wszystko jeździki to wspaniałe zabawki dla chłopców w każdym wieku.

 4. Przebrania

  Gdy myślimy o przebraniach to często przychodzi nam na myśl bal przebierańców. Jednak dla dziecka może służyć do zabawy znacznie częściej. Każde dziecko ma swojego ulubionego bohatera czy maskotkę z którym się bawi. Przebranie natomiast da mu możliwość wcielenia się w rolę swojego bohatera. Wtedy dziecko może wykonywać „bohaterskie czyny” w swoich zabawach. Dodatkowo możesz próbować go przekonać do rzeczy, które nie lubi robić np zjeść cały obiad czy posprzątać pokój. w końcu dziecko nie lubi tego robić, ale bohaterowi nie wypada odmówić. Przy zakupie sprawdź czy kostium ma porządnie wykonane szwy i czy jest zrobiony z porządnych materiałów. Dzięki czemu nie będzie to jednorazowa zabawa.

 5. Broń palna

  Replika broni palnej dla dzieci będzie dobrą zabawką jeśli dziecko lubi się bawić w policjantów i złodziei, albo bohaterów i złoczyńców. Jest też dobrą okazją by przekazać dziecku swoje poglądy odnośnie broni np jaka odpowiedzialność się wiąże z posiadaniem broni i dlaczego dziecko powinno umieć z niej prawidłowo korzystać. Replikę broni palnej można podzielić na:
  – strzelająca np korkami, kulkami czy innymi plastikowymi nabojami,
  – bez opcji strzelania.
  Pierwsza opcja będzie już dla starszych chłopców. Możesz dokupić im tarczę do której będą strzelać na punkty i zrobić mini zawody. Być może będziesz szkolił następnego mistrza olimpijskiego w strzelectwie.

 6. Broń biała

  Broń biała czyli miecze, szable i sztylety to kolejna fajna zabawka dla chłopaków. Z tymi replikami plus przebrania ery piratów, rycerzy czy muszkieterów stoją przed nimi otwarte. Można im tworzyć scenariusze zabawy oparte o fakty historyczne. Skąd lepiej będzie znał historię niż z bitwy, która przeżył sam. To także wejście w fantastykę np poprzez miecze świetlne rycerzy Jedi. Być może dziecko zainteresuje się jak zbudować taki miecz. Choć nadal nie wiemy jak to zrobić to jednak zainteresowanie techniką da mu solidne podstawy w budowaniu kariery w przyszłości. Kupując taki miecz zwróć uwagę czy nie ma ostrych krawędzie i pomyśl być może o jakiś zabezpieczeniach dla dziecka aby zabawa była bezpieczna.

 7. Zestawy do majsterkowania

  Dzieci nie lubią słuchać rodziców, ale lubią ich naśladować. Jeżeli chłopiec widzi ojca wykonującego męską pracę w domu lub ogrodzie to często będzie chciał go naśladować. Dlatego zestawy do majsterkowania to wspaniały wstęp do nauki przez Ojca o narzędziach i ich przeznaczeniu. Dzięki tym narzędziom możesz wytłumaczyć synowi jak dane narzędzie się nazywa i do czego służy. Lepsze zestawy pozwalają poczuć jakby się naprawdę coś budowało. To będą Twoje pierwsze projekty z synem. Następny krok to już pomoc przy samochodzie czy ogrodzie.

 8. Zestawy klocków

  Producenci klocków zauważyli już dawno temu różnice zainteresowań dzieci w różnym wieku oraz płci. Dlatego zestawy dedykowane chłopcom zawierają często dużo akcji typu pościg, czy jakiś superbohaterów. Jest też dużo odniesień do budowy różnych maszyn czy sztuk walki. Wybierając klocki dla chłopca zwróć uwagę na wielkość klocków i dopasuj ich do wieku dziecka. Zazwyczaj producenci nam podpowiadają jaki wiek jest odpowiedni dla danych zestawów klocków. Spójrz też jakiej jakości się klocki i oczywiście znaj ulubionego bohatera dziecka i preferencje dziecka odnośnie danych klocków. Z tego powodu zestawu klocków to idealne zabawki dla chłopców.

 9. Kolejka

  Kolejka może byś świetną zabawką nie tylko dla samego dziecka, ale też dla całej rodziny. Mamy różne zestawy kolejek które można podzielić róznie, ale podzielę je wg zasilania: – bez zasilania, – zasilaniem akumulatorowym. Pierwsza opcja będzie dobra dla młodszego chłopca. Powinna być bardziej wytrzymała, bo na pewno zdarzą jej się różne wypadki z różnej wysokosci. Druga opcja dla starszych chłopaków to już ciekawsza opcja dla rodziców, zwłaszcza, że nie obecnie to już nie tylko samo budowanie, ale również sterowanie przez apkę w komórce. Kto wie jakie urozmaicenia dojdą za parę lat?

 10. Hulajnoga, rower i deskorolka

  Kolejnym krokiem po jeździku będzie hulajnoga, rower czy deskorolka. Rodzaj pojazdu do poruszania się zależy od aktualnej mody i zainteresować dziecka. Natomiast można podzielić je krótko dystansowe, czyli deskorolka, średniodystansowe – hulajnoga i długodystansowe, czyli rower. Wszystko zależy od tego jak chcemy się bawić czy wykonywać triki na skateparku jeździć na średnie dystanse czy wybierać się na rodzinne wycieczki rowerowe. /li>

Staram się w miarę możliwości jasno przekazywać moje pomysły na fajną zabawkę dla dziecka, ale zdaję sobie sprawę, ze do ideału mi dużo brakuje. Dlatego jeśli coś jest niejasne — po prostu zadaj mi pytanie w komentarzu. Postaram się na bieżąco odpowiadać. Jeśli uważasz, że ten wpis jest ciekawy, podziel się nim, korzystając z odpowiedniego przycisku na dole strony! Dziękuję.

Ps. Jeżeli spodobał Ci się mój wpis „Zabawki dla chłopców” to możesz sprawdzić moje wpisy o innych zabawkach w zależności od:
ceny
miejsca
płci
wieku

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *