Zabawki dla 4 latka

zabawki dla 4 latka

Dziecko w tym wieku zadaje Ci już 100 pytań na minutę. Sprawdza też na ile może sobie pozwolić ze swoim zachowaniem. Zazwyczaj chce Ci pomagać w Twoich obowiązkach. Więc przyszła pora na zabawki dla 4 latka, które pomogą jeszcze bardziej udoskonalić umiejętności manualne dziecka.

 1. Maskotki

  Na pewno dziecko ma już swojego ulubionego bohatera jakiejś bajki. Dobrym pomysłem może być zakup pluszaka tego bohatera, który może zostać jego nieodłącznym przyjacielem. Może to być miś Uszatek, Bing lub świnka Peppa. Przy zakupie zwróć uwagę czy zabawka ma mocne szwy, czy są jakieś ostre elementy, czy materiał jest miły w dotyku oraz czy łatwo będzie tą maskotkę wyprać. Taka maskotka może pomóc rodzicom w rozmowie z dzieckiem. Jeżeli dziecko nie ma ochoty jeść możesz zapytać jego przyjaciela dlaczego „Maciuś” jest zły, albo co innego chce jeść. Z powodu tych właściwości maskotki to świetne zabawki dla 4 latka na prezent.

 2. Domino

  Partia domina trwa 15-20 minut, czyli tyle czasu ile 4 latek potrafi się skupić . Tą zabawką można się bawić na podłodze, ale też przy stole. Zasady gry są bardzo proste ale zmuszają do logicznego myślenia. Dodatkowo każdy w dzieciństwie ustawiał kawałki domina na stojąca, a następnie przewracając pierwszy patrzył czy uda mu się przewrócić wszystkie po sobie.

 3. Kolejka

  Zabawka na którą stereotypowo najbardziej czekają tatusiowie. Cztero latki chętnie wezmą udział przy układaniu torów i wymyślaniu historii gdzie jedziemy pociągiem, i dlaczego akurat tam. Kolejka ta też możliwość zabaw logopedycznych np parskanie (mijamy stadninę koni) czy nauki języka obcego (jedziemy na wycieczkę do innego kraju).

 4. Tablet

  Maluchy szybko opanowują nową technologię. Tablety nie mają dla nich tajemnic. Tak jakby rodziły się już z mini procesorkami w głowie.
  Obecnie tablety to nie tylko bajki z internetu, ale również różne apki do nauki i zabawy dla dziecka. Kupując tablet postaraj się aby było w nim zabezpieczenie rodzicielskie przy korzystaniu z internetu, aby dziecko nie wchodziło na niewłaściwe strony.

 5. Broń palna

  Replika broni palnej dla dzieci będzie dobrą zabawką jeśli dziecko lubi się bawić w policjantów i złodziei, albo bohaterów i złoczyńców. Jest też dobrą okazją by przekazać dziecku swoje poglądy odnośnie broni np jaka odpowiedzialność się wiąże z posiadaniem broni i dlaczego dziecko powinno umieć z niej prawidłowo korzystać. Replikę broni palnej można podzielić na: – strzelająca np korkami, kulkami czy innymi plastikowymi nabojami,
  – bez opcji strzelania.
  Pierwsza opcja będzie już dla starszych chłopców. Możesz dokupić im tarczę do której będą strzelać na punkty i zrobić mini zawody. Być może będziesz szkolił następnego mistrza olimpijskiego w strzelectwie.

 6. Klocki

  Pozwalają rozwinąć różne umiejętności u dziecka. Pierwsze rozwijane umiejętności to umiejętności społeczne. Gdy dziecko bawi się z innymi dziećmi to dzieciaki zaczynają współpracować i rozwiązywać problemy razem. Natomiast gdy dziecko bawi się samo zaczyna „udawać” innych np kierowcę, sprzedawcę czy lekarza więc też rozwija umiejętności społeczne. Kolejna umiejętność to inteligencja przestrzenna, która pomaga w nauce techniki w przyszłości. Dodatkowo klocki pomogą w nauce podstawowej matematyki. Możesz dodawać, odejmować, mnożyć i dzielić klocki w zabawie i dziecku na pewno to się spodoba. Ostatnią umiejętnością będzie pierwsze zamiłowanie techniki. Wielu producentów pozwala na budowę pojazdów posiadających elementy jakie są w prawdziwych pojazdach. Być może rozbudzi to miłość Twojego dziecka do zawodów inżynierskich w przyszłości.

 7. Piłka do skakania

  Jeżeli dziecko lubiło skoczka gumowego to możesz mu kupić dużą piłkę do skakania. Wymaga ona więcej umiejętności aby z niej nie spaść dlatego będzie dobrą zabawką dla 4 latka. Przy zakupie sprawdź czy piłka jest wykonana z porządnego materiału i nie zawiera żadnych otworów, ani przetarć materiału. Dzięki temu piłka może służyć wiele lat.

 8. Instrument muzyczny

  Dziecko rośnie i sprawność motoryczna wraz z nim. Być może lubi tańczyć i śpiewać, dlatego dobrą zabawką która mu się spodoba będzie instrument muzyczny. Na początku warto zakupić cymbałki albo bębenek. Jeżeli dziecko wyrazi nimi większe zainteresowanie to możesz pokusić o zakup gitary, mini fortepian czy keyboard. Jeżeli dziecko się nimi nie znudzi, to być może znak by za 2 lata zapisać go do szkoły muzycznej.

 9. Zestaw do majsterkowania

  Dzieci nie lubią słuchać rodziców, ale lubią ich naśladować. Jeżeli dziecko widzi rodzica wykonującego męską pracę w domu lub ogrodzie to często będzie chciał go naśladować. Dlatego zestawy do majsterkowania to wspaniały wstęp do nauki przez rodzica o narzędziach i ich przeznaczeniu. Dzięki tym narzędziom możesz wytłumaczyć dziecku jak dane narzędzie się nazywa i do czego służy. Lepsze zestawy pozwalają poczuć jakby się naprawdę coś budowało. To będą Twoje pierwsze projekty z dzieckiem. Następny krok to już pomoc przy samochodzie czy ogrodzie.

 10. Zestaw kuchenny

  Mini kuchnia składająca z mebla w kształcie kuchenki, zmywarki, mikrofali, piekarnika itd. Dodatkowo zawierają sztućce i przyrządy do kuchni typu garnki, wałek, łycha, noże itd. Dodatkowo sztuczne owoce i warzywa do krojenia. Jest to super zestaw do tworzenia własnych dań i kompozycji. Dziecko zacznie naśladować swojego rodzica z kuchni.

Staram się w miarę możliwości jasno przekazywać moje pomysły na fajną zabawkę dla dziecka, ale zdaję sobie sprawę, ze do ideału mi dużo brakuje. Dlatego jeśli coś jest niejasne — po prostu zadaj mi pytanie w komentarzu. Postaram się na bieżąco odpowiadać. Jeśli uważasz, że ten wpis jest ciekawy, podziel się nim, korzystając z odpowiedniego przycisku na dole strony! Dziękuję.

Ps. Jeżeli spodobał Ci się mój wpis „Zabawki dla 4 latka” to możesz sprawdzić moje wpisy o innych zabawkach w zależności od:
ceny
miejsca
płci
wieku

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *