Zabawki dla 2 latka

zabawki dla 2 latka

Kiedy dziecko osiągnie już dwa lata to najpewniej już nie chodzi, ale biega. Wszystko jest dla niego ciekawe i wszystkiego chce dotknąć. W tym wieku często się zdarza. że zabawki dla 2 latka to pudełko, patyk cy inna zwykła rzecz nad którą może spędzić nie wiadomo dlaczego godziny zabaw. Jeżeli jednak chcesz kupić dziecko coś wyjątkowego to spójrz na poniższe propozycje zabawek, które może wykorzystać w poznawaniu świata:

 1. Rower biegowy

  Po jeździku, przyszedł czas na nowy etap w nauce jeżdżenia, czyli rower biegowy. Celem roweru biegowego jest to aby dziecko nauczyło się utrzymywać równowagę na pojeździe dwukołowym. Dzięki czemu uda się ominąć etap nauki na zwykłym rowerze bez podpinania dwóch kółek. Przy jego zakupie sprawdź czy wysokość siodełka jest taka aby rower biegowy mógł służyć minimum 2 sezony oraz czy ciężar nie będzie za duży, bo raczej ciężko Ci będzie chodzić za dzieckiem by schylać się i podnosić mu rowerek, zwłaszcza gdy jesteś wysokim rodzicem.

 2. Gumowy skoczek

  Bezpieczny zabawka z gumy, dzięki której pociecha wyskacze całą swoją energię. Zabawkę można używać w domu i na podwórku. Zaletą tej zabawki jest duży wybór rodzaju zwierzak, kształtów i koloru. Przy zakupie sprawdź czy nie ma żadnych małych otworów, ani przetarć na zabawce.

 3. Huśtawka

  Dwulatki uwielbiają się huśtać godzinami. Jasne, że są huśtawki na placach zabaw, ale przecież można też zainstalować je w domu lub na działce. Wtedy nie trzeba czekać kolejce, ani słuchać marudzeń dziecka, gdy inne dziecko zabierze mu huśtawkę. Dodatkowo huśtawka będzie zawsze czysta i dziecko nie pobrudzi sobie spodni.

 4. Sorter

  Jest to świetna zabawka pomagającą dziecku zwiększyć sprawność motoryczną rączek. Dziecko ćwiczy również rzucanie, dopasowywanie oraz manipulowanie elementami sortera. Przy zakupie warto zwrócić uwagę aby sorter nie miał zbyt krzykliwych kolorów oraz nie wydał nie miłych dźwięków dla ucha jeśli posiada takie opcje w komplecie.

 5. Gwizdek

  Ten instrument to ciekawa dla dziecka jeśli będzie używana z umiarem. Gwizdek jest zabawką zachęcającą do ćwiczeń oddechowych. Możesz ćwiczyć naukę liczenia prosząc by dziecko zagwizdało ile ma lat albo ile ma palców u rąk. Wybierz gwizdki które dziecko nie połknie, uważaj na sznurki przy gwizdku – najlepiej usuń oraz popatrz na ciekawe wzory, aby dziecko się nimi zainteresowało.

 6. Piłka

  Zabawka stara jak świat. Podawaj, rzucaj, kop do swojej pociechy. Na początku jak dziecko bierze i przynosi piłkę do Ciebie to używaj słów „proszę, dziękuję i przepraszam”. Dzięki temu dziecko zacznie lepiej rozumieć znaczenie tych słów. Przy zakupie najlepiej zakup piłkę nie dużej twardości, aby dziecko nie płakało gdy piłka uderzy je w głowę.

 7. Instrument muzyczny

  Jeśli dziecko jest zainteresowane muzyką i tańcem to zakup instrumentu muzycznego wydaje się dobrą opcją. NA początku najlepiej kupić dziecku cymbałki lub bębenek i zobaczyć czy dziecko dziecko zainteresuje się na dłużej tą zabawką. W końcu to że tańczy lub śpiewa nie znaczy że będzie lubiło grac na instrumencie. Jednak jeśli pociecha dłużej się skupi na instrumencie to można pomyśleć o zakupie „stacji instrumentów”, które zapewni mu zabawę na dłuższy czas. Kto wie może wychowujesz nowego Szopena?

 8. Zestaw do piaskownicy

  Wiaderko, grabki i łopatka oraz fajna piaskownica to przepis na udaną zabawę. Można również dokupić sitka, urządzenia do przesypywania piasku czy konewkę. Przy zakupie spraw jakość i grubość materiału aby Ci zabawki nie pękły przy jakiejś kłótni dzieci w zabawie. Dodatkowo przejdź ręką po zabawkach by sprawdzić czy nie ma żadnej ostrej krawędzi. Pamiętajmy by zabawki dla 2 latka były bezpieczne.

 9. Kulodrom

  Kulodromy są zabawkami, które potrafią zająć dzieciom naprawdę na długo. Mają one różne formy. Od najprostszych (puszczasz kulkę z góry by zjechała na dół), przez przebijanki (dziecko uderza młoteczkiem by przebić jakiś element na drugą stronę zabawki) po zjeżdżalnie samochodzików. Każda z nich ma swoje plusy, zalety i urok. Świetna zabawa przygotowująca wzrok do czytania (dziecko skupia dłużej uwagę na jednym elemencie) oraz pomagająca poznać zasady grawitacji (dziecko może zacząć ci zadawać pytania dlaczego kulka zjeżdża na dół, a nie do góry).

 10. Ciągaczek

  Ciągaczek czyli zabawka do ciągania zazwyczaj w kształcie zwierzątka. Przy zakupie zwróć uwagę na długość rączki i czy można ją regulować. Dzięki temu zabawka może rosnąć z dzieckiem. Dobrze by było by uchwyt był miły w dotyku dla dziecka oraz by ciężar nie był za duży dla dziecka. Miło będzie jeśli zabawka będzie wydawać jakiś dźwięk np kwakanie. Dziecko może zacząć powtarzać dźwięk zwierzątka. Co od razu uatrakcyjni zabawę z ciągaczkiem.

Staram się w miarę możliwości jasno przekazywać moje pomysły na fajną zabawkę dla dziecka, ale zdaję sobie sprawę, ze do ideału mi dużo brakuje. Dlatego jeśli coś jest niejasne — po prostu zadaj mi pytanie w komentarzu. Postaram się na bieżąco odpowiadać. Jeśli uważasz, że ten wpis jest ciekawy, podziel się nim, korzystając z odpowiedniego przycisku na dole strony! Dziękuję.

Ps. Jeżeli spodobał Ci się mój wpis „Zabawki dla 2 latka” to możesz sprawdzić moje wpisy o innych zabawkach w zależności od:
ceny
miejsca
płci
wieku

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *