O czym jest ten blog?

Ten blog powstał aby podzielić się moimi obserwacjami i przemyśleniami o edukacji dziecka. Jako, że żyjemy w świecie w którym zmiany zachodzą coraz szybciej, a zawody w których będą pracować nasze dzieci jeszcze nie powstały to właściwa edukacja dziecka wydaje się zadaniem trudnym.

Mam nadzieję, że moje wpisy i wasze komentarze pomogą znaleźć indywidualną ścieżkę dla każdego dziecka. Każde dziecko jest inne ma inny zdolności, inną płeć, wychodzi się z innej kultury i innego środowiska. Z tego powodu taki sam system kształcenia do każdego dziecka proponowany nam przez powszechną edukację państwową jest niewystarczający w dzisiejszych czasach.

Jako odpowiedzialni rodzice stajemy przed zadaniem wyboru jak spożytkować czas naszych dzieci przeznaczony na naukę. Jaką wiedzę chcielibyśmy aby nasze dziecko posiadło? Jaką wiedzę chce nasze dziecko posiąść? Ile czasu powinno poświęcić na zabawę, ile na kontakt z rówieśnikami, a ile na prace w domu?

Na te pytania każdy rodzic musi odpowiedzieć sam. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj część odpowiedzi na te pytania, a być może ten blog zaskoczy Cię czymś o czymś byś nigdy sam nie pomyślał.

Życzę miłej lektury.

 

Comments are closed.